Drukujmy do oporu na filamentach WOLFix

Drukujmy do oporu na filamentach WOLFix

Cześć!
Mamy dla Was świetną wiadomość! Począwszy od tego miesiąca będziemy regularnie zaopatrywani w wysokiej jakości filamenty WOLFix do drukarek 3D, z których każdy członek Fabryki będzie mógł korzystać całkowicie za darmo!

Firma WOLFix co miesiąc będzie nas zaopatrywała w swoje filamenty, które będą w Fabryce do Waszej dyspozycji :)

Serdecznie dziękujemy! A Wam życzymy udanych wydruków!

Pozdrawiam!
Łukasz

Konkurs Druk 3D – co miesiąc do wygrania 700 zł

Konkurs Druk 3D – co miesiąc do wygrania 700 zł

Cześć!
Jeżeli masz drukarkę 3D, lub lubisz modelować 3D, możesz wziąć udział w konkursie organizowanym przez Majsterkowo.pl oraz sklep Blackfrog.pl i co miesiąc walczyć o nagrody o łącznej wartości 700 zł.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

  1. Zarejestruj się w serwisie dla majsterkowiczów Majsterkowo.pl,
  2. Opisz swój projekt związany z drukiem 3D i opublikuj go w Majsterkowie.

I to wszystko! Co miesiąc są wybierane trzy najlepsze projekty, których autorzy otrzymują nagrody o łącznej wartości 700 zł!

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie znajduje się tutaj.

Powodzenia w konkursie!

Pozdrawiam!
Łukasz

Kalendarz wydarzeń w Fabryce sierpień/wrzesień

Kalendarz wydarzeń w Fabryce sierpień/wrzesień

Witajcie!

Kilka osób sugerowało nam żebyśmy planowali warsztaty i wydarzenia z dużym wyprzedzeniem i dawali znać wcześniej. My zawsze słuchamy tego, co macie nam do powiedzenia, aby Fabryka działała lepiej, dlatego przychodzimy dzisiaj z terminarzem na kilka najbliższych tygodni.

Kalemdarz

Wydarzenia będą pojawiały się już niebawem na naszym Facebooku.

Czym będą otwarte czwartki?

Sytuacja wygląda tak, że nie możemy być dostępni w Fabryce dla Was tak jak do tej pory, dlatego musimy się trochę przeorganizować. Jakie zmiany Was czekają?

Stali członkowie, którzy są już samodzielni i zdobyli nasze zaufanie, otrzymują klucze do Fabryki i korzystają do woli. Tu nic się nie zmieniło. Natomiast sporo zmienia się dla osób, które wpadają jednorazowo.

Już jakiś czas temu zrezygnowaliśmy z wejściówki dwugodzinnej. Dla osób dłubiących od czasu do czasu mamy jedynie wejściówki na cały dzień, ale osoba chcąca skorzystać z tego typu wejściówki musi być w miarę samodzielna w Fabryce. Oczywiście możecie pytać o narzędzia, o radę, ale nie mamy możliwości mieć osoby, która będzie dostępna tylko dla Was przez cały czas pracy. Musicie być zaznajomieni z naszymi maszynami, z przepisami, regulaminem i radzić sobie w miarę samodzielnie. Najlepiej jeżeli zgłosicie dzień wcześniej, że chcecie wpaść na cały dzień, bo możecie nas nie zastać w Fabryce.

Dla osób, które dłubią jeszcze mniej, czyli przychodzą po prostu coś zrobić, naprawić, dociąć, jednym słowem okazjonalnie mają coś do zrobienia, niestety zamykamy Fabrykę na co dzień.  Ale w zamian za to od września będziemy mieć właśnie otwarte czwartki. Oznacza to tyle, że w czwartek w godzinach od 16 do 19 Fabryka i my jesteśmy cali dla Was. I możecie korzystać ze wszystkiego zupełnie ZA DARMO! Także ze studia foto :) W skrócie – w każdy czwartek, każdy kto ma coś do zrobienia, przychodzi między 16 a 19 i nie płaci ani grosza za wejściówkę.

Studio foto też za darmo!

Dzień otwarty, to dzień otwarty i także nasze studio stoi przed Wami otworem :) Na ten czas nie zapisujemy rezerwacji na normalne sesje, więc studio będzie dostępne dla tych, którzy po prostu przyjdą pstryknąć sobie kilka zdjęć lub sprawdzić nasze studio w akcji. W pozostałe dni studio jest dostępne normalnie jak do tej pory, czyli na rezerwacje. Pamiętajcie jednak o godzinach otwarcia (10-19).

Dobra zmiana?

Zmiany czasem ciężko zaakceptować, ale mamy nadzieję, że te nie będą bardzo dotkliwe dla Was ;) Ze względów osobistych musieliśmy podjąć taką decyzję, aby na co dzień zamknąć Fabrykę dla osób, które nie są stałymi członkami, ponieważ nie możemy być na miejscu tak jak do tej pory – od rana do nocy :) Liczymy na Waszą wyrozumiałość.

Przesyłajcie info w świat, że od 1. września Fabryka w czwartek po południu jest za darmo.

Do zobaczenia :)

Zmiany w cenniku

Zmiany w cenniku

Wraz z początkiem września nastąpiła zmiana w regulaminie, a z początkiem października robimy małą rewolucję w cenniku. Ale może od początku…

Jesteśmy fundacją i wiele osób oczekuje od nas, że będziemy miejscem zupełnie darmowym. Niestety rzeczywistość z naszej strony nie wygląda tak różowo. Lokal wynajmujemy całkowicie prywatnie, nie mamy żadnych dofinansowań z miasta, z projektów, grantów, itp. Wszystko, co wkładamy w Fabrykę jest z naszych pieniędzy, zarobionych ciężką pracą. Oprócz samego czynszu mamy jeszcze mnóstwo innych kosztów, od księgowej, wody, prądu, po „drobne” koszty jak kawa ;) , papier toaletowy, mydło, czy kleje, smary i materiały eksploatacyjne do maszyn i narzędzi. Niby nic, a grosz do grosza i wychodzi kilka tysięcy miesięcznie. I tylko dlatego wejście do pracowni jest płatne. Do tej pory włożyliśmy wiele, wiele więcej niż udało się „zarobić”, więc daleko nam jeszcze do życia z Fabryki ;) Ba, nawet daleko nam do odrobienia samych kosztów ;) Nie jest to biznes i mamy nadzieję, że większość z Was teraz już rozumie, dlaczego trzeba płacić.

Czytaj dalej

FabLab Camp! – czyli FabLaby łączmy się

FabLab Camp! – czyli FabLaby łączmy się

W maju tego roku chłopacy z FabLab Łódź zainaugurowali spotkania wszystkich twórców makerspace, fablab, itp. „tworów”. Oprócz tego, że my możemy zaczerpnąć dużą dawkę wiedzy od bardziej doświadczonych, chociażby w kwestii formalnej i organizacyjnej, to w kupie siła – wiadomo ;) Dla nas – raczkujących – te spotkania są niesamowicie przydatne, inspirujące, dosłownie przestawiają nam w głowie :)
Ale po kolei…

Czytaj dalej

Oferta przyjęć urodzinowych i kreatywnych warsztatów

Oferta przyjęć urodzinowych i kreatywnych warsztatów

Dzisiaj tylko krótkie ogłoszenie :)
Pracujemy nad stworzeniem oferty kreatywnych przyjęć urodzinowych oraz warsztatów dla dzieci na jesień i zimę. Informacje znajdą się na naszej stronie internetowej pod koniec wakacji.

Wszelkie Wasze propozycje i sugestie będą mile widziane. Czekamy także na kontakt od osób chętnych do poprowadzenia warsztatów.

 

Fabryka na Instagramie

Fabryka na Instagramie

Czołem!
Mówiliśmy już o tym na Facebooku, ale powtórzymy to także tutaj dla tych, którzy Facebooka nie używają. Od jakiegoś czasu zaczęliśmy prowadzić profil Fabryki na Instagramie. Tzn. jest to w zasadzie profil Łukasza, który wrzuca tam wszystko to, co dotyczy samej Fabryki, Majsterkowa i ogólnie DIY.

Gorąco zachęcamy do śledzenia profilu @majsterkowo!

Fabryka na Instagramie

Zapewniamy codzienną dawkę zdjęć z życia Fabryki ;)

Pozdrawiamy!
Ekipa Fabryki

Relacja z pierwszego kursu szycia w Fabryce

Relacja z pierwszego kursu szycia w Fabryce

Jesteśmy świeżo po kursie szycia i na fali tej radości od razu przygotowaliśmy dla Was relację. Zobaczcie jak pracowały nasze warsztatowiczki i co pięknego stworzyły.

Na początku trochę teorii oraz plan pracy ;)

Kurs szycia dla początkujących #

Dziewczyny od razu zabrały się do roboty.

Kurs szycia dla początkujących #2


Kurs szycia dla początkujących #4

Kurs szycia dla początkujących #5

Czasem szło lepiej

Kurs szycia dla początkujących #7

Czasem gorzej ;)

Kurs szycia dla początkujących #9

Ale w końcu powstała nie jedna, ale aż dwie poszewki na poduszki.

Później dziewczyny wzięły się za bardziej ambitne projekty i zrobiły serduszka – zawieszki.

Kurs szycia dla początkujących #11

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Okazało się, że trafiły nam się takie zdolne kursantki, że zdążyły jeszcze zrobić manekina – stojak na biżuterię.

Kurs szycia dla początkujących #15

Najpierw do pomocy zaciągnęły Łukasza, który w 5 minut wykombinował stojaczki.

Kurs szycia dla początkujących #12

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Manekiny szybko nabrały kształtów:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kurs szycia dla początkujących #13

Ostatnie szlify

Kurs szycia dla początkujących #14

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I wszystko gotowe! (gdzieś w międzyczasie powstały jeszcze dwa igielniki ;) )

Kurs szycia dla początkujących #16

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nasze zdolne, zadowolone, wesołe dziewczyny wraz z Panią Anią :)

Kurs szycia dla początkujących #20

Dziękujemy dziewczynom za przybycie i ogromne podziękowania dla pani Ani za solidną dawkę wiedzy, cierpliwość i miłą atmosferę. Mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni tak samo jak my :)

Kolejny kurs szycia odbędzie się prawdopodobnie pod koniec sierpnia lub tuż po wakacjach.