FabLab Camp! – czyli FabLaby łączmy się

FabLab Camp! – czyli FabLaby łączmy się

W maju tego roku chłopacy z FabLab Łódź zainaugurowali spotkania wszystkich twórców makerspace, fablab, itp. „tworów”. Oprócz tego, że my możemy zaczerpnąć dużą dawkę wiedzy od bardziej doświadczonych, chociażby w kwestii formalnej i organizacyjnej, to w kupie siła – wiadomo ;) Dla nas – raczkujących – te spotkania są niesamowicie przydatne, inspirujące, dosłownie przestawiają nam w głowie :)
Ale po kolei…

Łódź

FabLab Łodź

Do Łodzi pojechaliśmy jako świeżaki. Byliśmy dosłownie miesiąc po powstaniu Fabryki, w połowie remontu, ale po tym spotkaniu upewniliśmy się, że to jest to co chcemy robić i chcemy tworzyć z tymi fantastycznymi ludźmi jedną, wielką społeczność. Po tym spotkaniu doszliśmy też do wniosku, że drukarka 3d to jest mus, dlatego Grzegorz i Krzysiek mogą czuć się ojcami chrzestnymi naszych drukarek ;)

Mini relacja

Poznań

Niestety nie mogliśmy dotrzeć na urodziny Zakładu ze względów rodzinnych – kiedyś nadrobimy ;)

Gdynia

Fab Lab Trójmiasto

Ostatni weekend spędziliśmy w Trójmieście. Ale się działo! Gospodarze niesamowicie fajni, świetne miejsce, cudowni ludzie, którzy przyjechali, „starzy” i nowi znajomi, tak samo nakręceni na tę ideę jak my. Mnóstwo atrakcji, godziny przegadane, świetna zabawa. Naprawdę cudownie spędziliśmy ten czas. I tu znowu nie obyło się bez nowych planów i jeszcze większej motywacji do działania.

Linki do relacji:

CDN. ;)

Wszystkie te zloty mają na celu jednoczenie twórców takich miejsc jak nasze – dla wspólnych działań, motywacji, dzielenia się sukcesami i porażkami. I robią to! Jesteśmy już zżyci z tymi ludźmi, nie możemy się doczekać kolejnego spotkania, zwiedzania FabLabu, możliwości zainspirowania się i po prostu – spędzenia czasu z osobami, które kochają to samo co my. Bardzo nas cieszy, że idea łączy, a nie dzieli ludzi na wrogie sobie obozy. Mamy nadzieję, że to dopiero początek fali, która przyniesie jeszcze wiele ciekawych miejsc na mapie Polski, ludzi, pomysłów i wspólnych projektów.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim dotychczasowym gospodarzom! Jesteście wspaniali.
Mamy nadzieję też na kolejne spotkania w innych miejscach już niebawem. A może zawitacie do Zielonej Góry? :)

Ściskamy wszystkich pokręconych (tych nieobecnych na zdjęciu również ;) )

12015209_10154369963949460_4605500737299659047_o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *