Zmiany w cenniku

Zmiany w cenniku

Wraz z początkiem września nastąpiła zmiana w regulaminie, a z początkiem października robimy małą rewolucję w cenniku. Ale może od początku…

Jesteśmy fundacją i wiele osób oczekuje od nas, że będziemy miejscem zupełnie darmowym. Niestety rzeczywistość z naszej strony nie wygląda tak różowo. Lokal wynajmujemy całkowicie prywatnie, nie mamy żadnych dofinansowań z miasta, z projektów, grantów, itp. Wszystko, co wkładamy w Fabrykę jest z naszych pieniędzy, zarobionych ciężką pracą. Oprócz samego czynszu mamy jeszcze mnóstwo innych kosztów, od księgowej, wody, prądu, po „drobne” koszty jak kawa ;) , papier toaletowy, mydło, czy kleje, smary i materiały eksploatacyjne do maszyn i narzędzi. Niby nic, a grosz do grosza i wychodzi kilka tysięcy miesięcznie. I tylko dlatego wejście do pracowni jest płatne. Do tej pory włożyliśmy wiele, wiele więcej niż udało się „zarobić”, więc daleko nam jeszcze do życia z Fabryki ;) Ba, nawet daleko nam do odrobienia samych kosztów ;) Nie jest to biznes i mamy nadzieję, że większość z Was teraz już rozumie, dlaczego trzeba płacić.

A gdy już wszystko jest jasne, to przejdźmy do konkretów :) Wstęp mógł zasugerować Wam, że podwyższamy ceny. A tu niespodzianka :D

ennik

Zobaczcie jak wygląda nowy cennik :

cennikn

Najważniejszą zmianą, która pewnie zasmuci większość naszych fotografów jest zmiana zasad wynajęcia studia foto. O ile np. na stolarni, czy w elektronice mogą pracować 3-4 osoby jednocześnie, tak „wynajmowanie” przez Was studia foto było zajmowaniem całego pomieszczenia na wyłączność. Niestety ta formuła się nie sprawdziła, bo całe pomieszczenie było zajęte przez 2 godziny przez kilka (czasami kilkanaście) osób za 10zł, które prawdopodobnie nie pokrywały nawet opłat za prąd przy takiej ilości zapalonego światła. Doszliśmy do wniosku, że niestety musimy to zmienić. Dlatego od października opłata za studio jest inna niż za pracownie, które można użytkować w kilka osób, ale pozostaje Wam wyłączność na całe pomieszczenie. Większa kwota, to też więcej pieniędzy na inwestycje. W najbliższym czasie pojawi się wykładzina i może zostanie też trochę grosza na nowe tła.

Kolejna zmiana, to dodatkowa „salka”. My nazywamy ją konferencyjną lub warsztatową i mieści się tuż na wejściu, gdzie niegdyś był tzw. salon integracyjny ;) Tutaj do dyspozycji jest miejsce na 12 osób, można prowadzić spotkania, szkolenia, ale też warsztaty. Cena za salę jest taka sama jak za studio foto. W obu przypadkach obowiązuje też zasada – sprzątamy po sobie i swoich gościach :) Sala może być wynajmowana pro bono dla fundacji, stowarzyszeń i dla innych organizacji charytatywnych. Jedyne co trzeba w takim przypadku zrobić, to skontaktować się z nami i zaklepać termin.

Dodaliśmy też opcję coworkingu. Co to znaczy? W dużym skrócie możesz przyjść, powiedzieć „ja tu chcę pracować”. Dostajesz swoje biurko i krzesło, lub jakiś kącik w wybranej pracowni, kilka metrów kwadratowych i możesz pracować z fajnymi ludźmi, w przyjemnej atmosferze. Biurko jest tylko Twoje, nikt więcej nie będzie mógł z niego korzystać. Opłata za tę przyjemność jest symboliczna i dla nas nie ma znaczenia czy postawisz piec do wypalania ceramiki, czy tylko biurko z komputerem, jednak jedyny warunek – nie można jej odpracować. To jest Wasz grosz do czynszu, po prostu :)

A ostatnim punktem, który zmienił się już w zasadzie we wrześniu, jest to, że opłatę za wejściówki można sobie u nas odpracować :) Na bieżąco pojawiają się zadania do wykonania, które chętnie przekażemy, za możliwość użytkowania wszystkich naszych pracowni, ponieważ sami mamy tak wiele na głowie, że zwyczajnie brakuje nam czasu i energii na dodatkowe rzeczy, które chcemy zrobić, ale nie są pilne.

I to chyba wszystko. Mamy nadzieję, że po tych zmianach (i wyjaśnieniach, jak to wygląda od naszej strony), Fabryka będzie dla Was jeszcze bardziej przyjemnym miejscem niż dotychczas.

Serdecznie zapraszamy i… do zobaczenia! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *